Rusza nowy projekt szkoleniowy pt. ” Dobre prawo wymaga kompetentnych autorów”

Związek Zawodowy Górników w Polsce w partnerstwie z Federacją Związków Zawodowych Pracowników Spółdzielczości, Produkcji, Handlu i Usług w Polsce, od 1 stycznia 2018 roku do 31 października 2020 roku będzie realizował projekt pt. „Dobre prawo wymaga kompetentnych autorów”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, oś priorytetowa – Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, działanie 2.16 Usprawnienie procesu stanowienia prawa. Beneficjentami projektu będą członkinie/członkowie ZZG w Polsce, FZZPSPHiU w Polsce oraz Rady OPZZ Województwa Śląskiego. Celem projektu jest wzrost potencjału tych organizacji, poprzez udział ich członków w szkoleniach, doradztwach i warsztatach oraz podwyższenie ich kompetencji niezbędnych do czynnego udziału w procesie stanowienia prawa. Tematy realizowanych szkoleń to:

1. Tworzenie prawa na poziomie kraju i zakładu pracy, a uprawnienia związków zawodowych
  2. Zasady procesu legislacyjnego
  3. Sprawozdawczość i rozliczenia organizacji związkowych
  4. Usprawnienia strony społecznej w kontekście ustawy o związkach zawodowych, RDS i Kodeksu Pracy
  5. Ustawa o sporach zbiorowych
  6. Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
  7. Prawo pracy
  8. Analiza finansowa przedsiębiorstwa
  9. Ustawa o ochronie danych osobowych
  10. Debata publiczna
  11. Współpraca z innymi osobami
  12. Negocjacje i mediacje w procesach tworzenia prawa
  13. Ubezpieczenia społeczne – emerytury i renty
  14. Ubezpieczenia społeczne – zasiłki na wypadek choroby i macierzyństwa

Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona, dlatego uczestnik musi spełnić określone kryteria rekrutacyjne. Z udziału w projekcie nie są wykluczone osoby, które uczestniczyły już w innych projektach współfinansowanych ze środków EFES. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakładowych organizacjach związkowych uczestniczących w projekcie.

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie