NOWY PROJEKT: Skuteczni Uczestnicy Dialogu Społecznego

Federacja Związków Zawodowych Pracowników Spółdzielczości, Produkcji, Handlu i Usług w Polsce w partnerstwie z Radą OPZZ Województwa Opolskiego od początku maja realizuje projekt pt. „Skuteczni Uczestnicy Dialogu Społecznego”. Projekt ten finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020, Oś Priorytetowa: II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki
i edukacji, Działanie 2.20 Wysokiej jakości dialog społeczny w zakresie dostosowania systemów edukacji i szkolenia do potrzeb rynku pracy.

Celem projektu jest podniesienie jakości udziału w dialogu społecznym członków i członkiń związków zawodowych zrzeszonych w Federacji Związków Zawodowych Pracowników Spółdzielczości, Produkcji, Handlu i Usług w Polsce oraz w Radzie OPZZ Województwa Opolskiego. Projekt zakłada udział w kształtowaniu strategii rozwoju kapitału ludzkiego poprzez profesjonalizację uczestnictwa związkowców w strukturach dialogowych. Cel zostanie osiągnięty dzięki realizacji działań w projekcie takich jak: przeprowadzenie badań kompetencji, stworzenie profilu kompetencyjnego uczestnika dialogu społecznego, wypracowanie mechanizmów wsparcia kompetencji przedstawicieli partnerów społecznych, wypracowanie zasad i narzędzi do weryfikacji aktywności partnerów społecznych oraz podniesienie kompetencji 140 działaczy i działaczek związkowych.

DZIAŁANIA REALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU:

• Wypracowanie profilu kompetencyjnego uczestnika dialogu społecznego,
  • Analiza kompetencji przedstawicieli partnerów społecznych,
  • Wypracowanie mechanizmów wsparcia kompetencji,
  • Wypracowanie zasad i narzędzi do weryfikacji aktywności partnerów społecznych,
  • Przeprowadzenie szkoleń i warsztatów.

Z poważaniem,
Paulina Górczyńska
Kierowniczka Projektu
„Skuteczni Uczestnicy Dialogu Społecznego”