Analiza rynku na giełdzie – po co?

Nawet dziecko o tym wie, że o cenach jakiegokolwiek produktu decydują pobyt i podaż, działa to również w przypadku giełdy. Po co więc analizować rynek na giełdzie? Odpowiedź jest banalnie prosta, ponieważ taka analiza zwana również analizą techniczną służy do przewidywania możliwej zmiany kursów akcji na giełdzie w najbliższym czasie uwzględniając swoje prognozy na ostatnich tygodniach wahania cen.

 

Szczerze mówiąc chyba nie znajdzie się taki zawodnik, który by inwestował na giełdzie czy w innej branży nie analizując rynku. Choć pewnie znajdzie się jakiś szaleniec, pozostawiający wszystko szczęściu, większość jednak chce wiedzieć w co się pakuje. Taki strzał na pałę może okazać się bardzo kosztowny w swoich poczynaniach, można więcej stracić niż zyskać. Dlatego analiza rynku jest podstawowym elementem,
który dużo mówi inwestorom lecz niekiedy zdarza się albo po prostu trzeba mieć na uwadze to, że na przestrzeni kilku najbliższych godzin wszystko może się nieco pozmieniać. Mimo wszystko na tym polega biznes…bez ryzyka nie ma zabawy. To czyni go takim wyjątkowym i poniekąd uzależniającym.